ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Холандија  –  Белгија                 ГГ и 3+

Холандија ќе ја пречека Белгија во натпревар кој одлучува за првата позиција во групата 4 од А конкуренцијата во Лигата на нации. Иако во прашање е првото место, двата тима и тоа како проверуваат за светското првенство кое на програмата стартува за помалку од два месеци.

Овој меч очекуваме да биде вистинско дерби на Бенелукс со многу шанси и погодоци. Затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Велс – Полска                         0-2

Азербејџан – Казахста          Х2 и 0-2

Андора – Летонија                 2

Фарски О. – Турција              ГГ и 3+

Се вчитува...