ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Македонија – Бугарија            1 и 2+

Македонија немаше среќа на последниот меч со Грузија, но денешниот дуел со Бугарија е одлична можност за враќање на победнички патеки. Гостите ја кренаа формата по доаѓањето на новиот селектор Крстајиќ, но квалитетот на овој меч е на страната на македонскиот состав, без оглед на неколкуте отсуства во нашиот табор.

Елмас, Барди, Алиоски и останатите се решени да се одмаздат за ремито во Разград, меч на кој Македонија беше далеку подобра на теренот, но освои само еден бод.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Унгарија – Италија                  2

Романија – БиХ                         1

Црна Гора – Финска                1х и 2+

Англија – Германија                0-2

Се вчитува...