ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лестер – Нотингем Ф.                1 и 2+

Фудбалерите на Лестер ја играат најлошата сезона по нивното враќање во елитата и во моментов по седум одиграни кола се заковани за дното со само еден освоен бод. Шанса за првиот триумф сезонава е мечот против Нотингем Форест кој е на само една позиција над нив со четири освоени бода.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Верона – Удинезе                      3+

Рајо В. – Елче                             0-2

ФМП – Мега                               +

Квитова – Пера                         +

Се вчитува...