ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер – Барселона                     2 и 2+

Барселона ќе му гостува на Интер во натпревар од 3. коло во Лигата на шампионите. И покрај сите проблеми со повредени играчи кои ги имаат Каталонците се фаворити за победа на овој меч бидејќи Интер е во катастрофална форма сезонава.

Доколку го загубат овој меч играчите на Интер и дефинитивно ќе ги загубат шансите за пласман во нокаут фазата, а тоа би можеле да значи и крај за Симоне Инзаги на клупата на тимот од „Џузепе Меаца“.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостите и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ајнтрахт Ф. – Тотенхем           ГГ и 3+

Ливерпул – Ренџерс                1-1 и 3+

Клуб Бриж – Атлетико М.      1Х

Монпелје – Савехоф                –

Се вчитува...