ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Бенфика – ПСЖ              2 и 2+

Дуел на два тима што освоија максимални шест бода по првите две кола во групата Х, но предноста вечерва дефинитивно е на страната на гостите од Франција.

ПСЖ не крие дека императив сезонава е атак на европската круна, впрочем тренерот Галтие го одмори Мбапе на саботниот меч со Ница за да биде максимално фит за денешното гостување во Лисабон. Бенфика игра одлично од стартот на сезонава, но „светците“ имаат премногу оружја во својот арсенал, во топ-форма влезе и Лео Меси, па за очекување е францускиот првак да најде начин да стигне до победата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Милан                       1 и 2+

Јувентус – Макаби                1 и 3+

Башакшехир – Игокеа         + поени

Динамо Б. – Порто                – голови

Се вчитува...