ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ман. Сити – Вулверхемптон             1 и 4+

Манчестер Сити постигна четири гола за едно полувреме на последното дерби со Тотенхем, а Пеп Гвардиола јавно ги критикуваше своите играчи за недоволно залагање на последните натпревари.

„Граѓаните“ денеска го пречекуваат Вулверхемптон, меч на кој Гвардиола ќе очекува реакција од самиот старт, далеку подобра игра од првата од последната минута. „Волците“ немаат капацитет да ги запрат Халанд, Марез и Де Бруине, па се очекува гол шоу на „Етихад“. Три од последните четири домашни средби на Сити завршија 4+, серија што се очекува да продолжи и попладнево во Манчестер.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вилјареал – Џирона                1 и 2+

Арсенал – Манчестер Ј.          ГГ 3+

Борусија М. – Баер Л.              ГГ 3+

Специја – Рома                          2

Се вчитува...