ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Келн            1 и 2+ п.п.

Баерн Минхен е апсолутен фаворит за освојување на бодовите против Келн, за враќање на победнички патеки по ремито со Лајпциг во првиот меч во 2023 година.

Баварскиот гигант ќе тргне во офанзива од првата минута, а Келн ослабен со неиграњето на осум стандардни првотимци тешко ќе може да го следи тој ритам. На дуелите на овие екипи редовно има многу погодоци (Баерн сезонава славеше во Келн со 0-4, а последните четири меча редовно завршувале 4+), па затоа наш предлог е покрај победата на домаќините да типуваме и на најмалку два постигнати погодоци во првото полувреме.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Шалке – Лајпциг              2 и 3+

Хофенхајм – Штутгарт   1

Лацио – Милан                 ГГ

Саутемптон – Њукасл     ГГ

Се вчитува...