ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Наполи – Рома                            1 и 0-2

Елјиф Елмас и неговиот Наполи вечерва на домашен терен ќе ја пречекаат Рома во дерби натпреварот на 20. коло во италијанската Серија А. Жозе Мурињо традиционално на овој меч ќе излезе да се брани против лидерот на табелата, па за очекувано е да им биде препуштена играта на „наполитанците“.

Сепак, сметаме дека Наполи е класа над Рома сезонава па ќе успее да го начне голот на „римската волчица“ и да стигне до уште еден триумф кој ќе ги доближи до титулата. Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и од 0 до 2 гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Брајтон – Ливерпул                 3+

Баер Л. – Борусија Д.               ГГ и 3+

Милан – Сасуоло                       1 и 2+

Реал М. – Реал С.                       ХП

Се вчитува...