ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лион – Нант                             1 и 2+

Лион ремизираше во последните две кола од француското првенство, но минатиот викенд покажа карактер враќајќи се од негатива за конечни 3-3 на тешкото гостување против Лил.

Лаказет е целосно подготвен за настап, што е одлична вест за Лион да се врати на победнички патеки. Нант е во сериозна криза, во последните четири кола забележа три порази и едно реми и падна на 14. место на табелата. На последните два меча на „Жерлан“ меѓу овие ривали Лион славеше со 3-2 и со 3-0, серијата што се очекува да продолжи и на денешниот натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Нотингем Ф. – Њукасл                  2 и 2+

Хајденхајм – Карлсруе                   ГГ 3+

Ден Хаг – Вилем                              ГГ 3+

Коњаспор – Галатасарај                2 и 2+

Се вчитува...