ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Селта – Џирона                     1

Селта влезе во серија слаби игри, претрпе порази на последните четири натпревари и повторно се најде во опасната зона. Денешниот меч со Џирона е одлична можност за прекин на „црната серија“ и осигурување на опстанокот, па време е тимот од Виго да заигра во рамките на своите можности.

Селта славеше на првиот меч во Џирона со 0-1, на претходниот дуел во Виго исто така славеа фудбалерите на Селта со 2-1, серија што се очекува да продолжи и вечерва.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Р. Сосиедад – Алмерија          1 и 2+

Венло – Вилем                           ГГ 3+

Ивердон – Арау                         4+

Валјадолид – Барселона         2

Се вчитува...