ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер – Фиорентина          1 и 2+

Интер во вистински момент влезе во топ-форма, а по обезбеденото финале во ЛШ „нероаѕурите“ имаат можност вечерва да стигнат и до првиот трофеј бидејќи во куп-финалето се среќаваат со Фиорентина, тим што квалитативно е зад нив.

„Виолетовите“ имаа далеку полесен ждреб, во полуфиналето се сретнаа со Кремонезе (Интер го елиминираше Јувентус), а значаен фактор се очекува да биде и неискуството на играње на големи натпревари на тимот од Фиренца.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вилјареал – Кадиз             1 и 2+

Елче – Севилја                    2

Фенербахче – Сива            1 и 2+

Хајдук – Шибеник             ГГ

Се вчитува...