ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Челси            1 и 3+

Челси има кошмарна сезона што сите во клубот едвај чекаат да заврши, па да се обидат од август под водство на Маурицио Покетино да свртт нов лист. Откако пред неколку дена загубија од „вториот тим на Манчестер Сити“ со 1-0, фудбалерите на Френк Лампард се враќаат назад во Манчестер, овојпат на мегдан против Јунајтед.

Челси е без победа на последните девет средби на „Олд Трафорд“, серија што се очекува да продолжи и на вечерашниот дуел. На листата на повредени играчи на „сините“ се приклучи и Бадијашил, а лоша вест за Лампард е што назад во првиот тим на Јунајтед се враќа Маркус Рашфорд, кој ги надмина проблемите со повредата поради која ги пропушти последните две средби од Премиер-лигата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Чукарички             1 и 3+

Осасуна – Атлетик Б.                 0-2 гола

Дегерфорс – Хамарби               2

Бокељ – Игало                             1 и 2+

Се вчитува...