ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

ПСЖ – Ница                  1 и 3+

Ница е без пораз сезонава (три реми и еден триумф), но тешко е да се поверува дека овој тим ќе успее да преживее на гостувањето на „Паркот на принцовите“.

ПСЖ тргна бавно во новата сезона, но со камбекот на Мбапе тимот доби на динамика и на ефикасност. Трите постигнати гола на Ленс и четирите во мрежата на Лион се доволен доказ дека нападот функционира беспрекорно, па се очекува нов ефикасен натпревар и триумф на „светците“ и вечерва против Ница.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Падерборн – Вехен                1 и 2+

Саутемптон – Лестер            1х и 2+

Рајо Валјекано – Алавес      1

Баерн М. – Баер Л.                гг 3+ 

Се вчитува...