ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Интер – Милан       ГГ и 3+

Миланските клубови одлично го почнаа новиот шампионат во Италија. Разиграни и постигнуваат голови, а се очекува вечерва атмосферата дополнително да влијае и таа да ги понесе двата тима кон нова победа.

Затоа се очекува отворен фудбал на двете страни, и многу голови и во двете мрежи вечерва на миланското дерби. Интер е во мала предност поради тоа што ќе има повеќе навивачи од Милан на легендарниот стадион во Милано.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Џенова – Наполи             2 и 2-4

Фрајбург – Борусија Д.            1х и 2+

Валенсија – Атлетико М.      ГГ 3+

Манчестер Ј. – Брајтон               гг 3+ 

Се вчитува...