ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рома – Емполи                1 и 3+

На Жозе Мурињо му е јасно, еден освоен бод по првите три кола е катастрофален старт на сезоната за Рома, па денеска ќе мора да се најде начин да се стигне до победата. Емполи делува како идеален ривал, оваа екипа не само што има три порази на стартот, туку и нема постинато ниту еден гол од почетокот на новиот шампионат.

Рома ќе биде засилена со враќањето на Дибала, се очекува од првата минута да стартува и Лукаку, па навивачите се надеваат на офанзивен фудбал и убедлив триумф на „римската волчица“. Впрочем, Рома има седум победи на последните седум дуели со Емполи, при што „волчицата“ секогаш постигнувала најмалку по два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Евертон – Арсенал             2 и 2+

Вилјареал – Алмерија       1 и 2+

Ол. Марсеј – Тулуз             3+

Борнмут – Челси                ГГ 3+

Се вчитува...