ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

 

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Брајтон – АЕК                    1 и 2+п.п.

Брајтон игра феноменално на стартот од новата сезона, па англискиот премиерлигаш полн со оптимизам влегува во европското деби против АЕК. Трибините ќе бидат преполни, а офанзивната игра на Брајтон е премногу тешка за запирање за европските гиганти, камоли за грчкиот состав кој нема капацитет да ги запре налетите на тимот на Де Зерби.

За очекување е рутинска домашна победа, но и многу погодоци од кои најмалку два постигнати во првото полувреме.

 

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

ЛАСК – Ливерпул                  ГГ 3+

Легија – Астон Вила             2 и 2+

Ајнтрахт – Абердин              1 и 4+

Спарта П. – Арис Лим.        1 и 2+

Се вчитува...