ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Хајденхајм        1 и 2+ прво полувреме

Баер Леверкузен игра одлично оваа сезона. Речиси сите натпревари на „фармацевтите“ завршуваат ефикасно, со повеќе од два гола во првото полувреме.

Се очекува сигурен триумф на домашните, и многу голови во мрежата на Хајденхајм. Со почетните резултати Леверкузен покажува дека ќе води сериозна битка за освојување на титулата, па јасно е дека евентуални „киксови“ со вакви мали тимови не смеат да се дозволат.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Аталанта – Калјари                           1 и 2+

Арсенал – Тотенхем                           ГГ 3+

Ливерпул – Вест Хем                        ГГ 3+

Атлетико М. – Реал М.                      Х пол.

Се вчитува...