ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Хатајспор – Трабзон               2

Трабзон е тим што варираше во формата на стартот од сезоната, но одличниот настап и дерби триумфот над Бешикташ покажа дека екипата на Енис Барди е подготвена да се вмеша во битката за највисок пласман.

Фудбалерите на Трабзон вечерва гостуваат на Хатајспор, тим што се наoѓа во низа од четири реми. Хатај е без постигнат гол на три од последните четири средби, а тешко е да се поверува дека одбраната на домаќините ќе успее да ги запре налетите на Трабзон, тим што вообичаено игра офанзивно од првата минута.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ковентри – Хадерсфилд                1

Нордсјиланд – Хвидовре               1-1 и 3+

Панатинаикос – АЕК                       1х и 2+

Сион – Тун                                           1 и 2+

Се вчитува...