ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лече – Наполи                 2 и 2+

Наполи со убедливиот триумф над Удинезе конечно заигра како што му доликува на актуелниот првак на Италија, меѓу стрелците се запишаа и Осимен и Кварацкелија, па се очекува „наполитанците“ конечно да влезат во посакуваниот ритам и да врзат неколку победи.

Дуелот со Лече е идеален за такво нешто ако се знае дека и традицијата е на страната на Наполи, на последните три гостувања во овој град „наполитанците“ имаат максимални девет бода, редовно постигнувајќи најмалку по два гола, серија што се очекува да продолжи и на денешниот меч.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борнмут – Арсенал             ГГ 3+

Мајнц – Баер Л.                   ГГ 3+

Салернитана – Интер        2 и 2+

Монако – Ол. Марсеј         1х и 2+

Се вчитува...