ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Ц. Звезда – Баерн Минхен           1 и + поени

Црвена Звезда претрпе порази на последните две средби со Партизан, но денешниот меч со Баерн Минхен е одлична можност за враќање во победнички ритам. Недовиќ и Ханга тренираа со тимот и би требало да настапат на вечерашниот дуел, што е одлична вест за тренерот Сферопулос, кој пред десетина дена го наследи Душко Ивановиќ на клупата на „црвено-белите“.

Грчкиот стручњак инсистира на побрз напад, силната одбрана не му е заштитен знак, па затоа наша препорака е овој меч покрај на домашен триумф, да се типува и на плус постигнати поени.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Торино – Фросиноне                1

Логроњес – Валенсија             2 и 3+

Сасуоло – Специја                     1 и 2+

Валенсија – Алба                       + поени

Се вчитува...