ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Челси                 1 и 2+

Тотенхем извонредно ја стартуваше сезоната, освои 26 бода по првите десет премиерлигашки кола, што е најдобар почеток во клупската историја во последните 52 години.

„Спарси“ играат преполни со самодоверба, Медисон и Сон делуваат незапирливо, па токму овие двајца ќе бидат главно оружје и на денешниот дуел со Челси. Тотенхем славеше со 2-0 на последниот меч со „сините“, прекинувајќи ја серијата од осум меча без триумф над овој ривал.

Челси се наоѓа во сериозна криза, никако не успева да го пронајде посакуваниот ритам, што е лоша увертира пред гостувањето против лидерот на табелата.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Торино – Сасуоло              1

Хетафе – Кадиз                  х

Брондби – Архус                1 и 2+

Мастрихт – Емен                ГГ 3+

Се вчитува...