ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Милан – ПСЖ              ГГ 3+

Милан е без триумф по првите три рунди од Лигата на Шампионите, па „росонерите“ се свесни дека денеска мораат да одат на победа ако сакаат да си ги зголемат шансите за пласман во нокаут фазата.

ПСЖ влезе во ритам откако Килијан Мбапе конечно почна да постигнува голови во серија, „светците“ со леснотија го наоѓаат патот до мрежата на противниците, но на гостувањата се мачат да ја сочуваат својата мрежа незатресена. И двата тима имаат сериозни адути во нападот, но одбраните не им се посилна страна, поради што наша препорака е овој дуел да се типува гол-гол и три плус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Њукасл              1х и 2+

Порто – Антверпен                   1 и 2+

Атлетико М. – Селтик              1 и 2+

Ц. Звезда – Лајпциг                  ГГ 3+

Се вчитува...