ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Копенхаген – Манчестер Ј.             2 и 2+

Јунајтед се изнамачи да го совлада Копенхаген на „Олд Трафорд“, но тој триумф ги врати „црвените ѓаволи“ во игра за место во нокаут фазата од Лигата на Шампионите. За тимот на Тен Хаг нема дилема, мора да се слави и во Данска за остварување на уште еден чекор кон зацртаната цел.

Данскиот состав изненадува со добрите игри од стартот на сезонава, Копенхаген на овој стадион го изнамачи и Баерн Минхен, но се очекува Јунајтед конечно да заигра како што знае и умее и да дојде до посакуваните три бода.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Наполи – Ун. Берлин                      1 и 2+

Арсенал – Севилја                            1 и 3+

Осијек – Хајдук                                  1х и 2+

Париз – Хапоел                                  + поени

Се вчитува...