ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Карабах – Баер Л.                2 и 2+ п.п.

Баер игра извонредно сезонава, „фармацевтите“ со леснотија постигнуваат голови на сите натпревари, тренд што се очекува да продолжи и на гостувањето против Карабах.

Разликата во квалитет е огромна, Баер го доби првиот меч со овој ривал со 5-1 (на полувреме беше 3-1). Чаби Алонсо го ротираше тимот на последниот дуел од Купот на Германија, но за денеска најавува дека ќе истрча со речиси најсилните единаесетмина, што е најава за нова лесна и убедлива победа за тимот од Леверкузен.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Милано – Валенсија               1 хенд.

Ефес – Жалгирис                     1 хенд.

Вест Хем – Олимпијакос       1 и 2+

Сервет – Шериф                       1

Се вчитува...