ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Лече – Милан      2 и 2+

Милан со победата над ПСЖ, покажа дека поразот од Удинезе на домашен терен бил само лош ден. „Росонерите“ понесени од тој триумф, и од тоа дека им е неопходен триумф, влегуваат во пресметката со Лече на гостински терен.

Во прилог оди и традицијата која вели дека Милан нема пораз од Лече цели 17 години, односно последен пат Лече славел во 2006 година. За Милан ова е шанса да го задржи чекорот со водечките тимови на табелата Интер И Јувентус, кои во моментов имаат четири, односно шест бодови пред „црвено-црните“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Кристал Палас – Евертон        1

Штутгарт – Борусија Д.        ГГ 3+

Јувентус – Калјари                  1 и 3+

Баерн М. – Хаденхајм       1-1 и 4+

Се вчитува...