ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Валенсија – Реал Мадрид                  2 и + поени

Реал Мадрид игра во неверојатна форма и не знае за пораз од стартот на сезонава, како во Евролигата (6-0), така и во шпанското првенство. Се очекува оваа серија да продолжи и на денешното евролигашко гостување против Валенсија, ривал против кого „кралевите“ имаат пет победи на последните пет натпревари.

Валенсија изненади со добриот старт на сезоната, но се очекува сега да дојде до пад во формата на оваа екипа. Покрај триумф на гостите, наша препорака е да се типува и на „плус поени“, поради брзата кошарка на која инсистираат двете екипи.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Војводина – Ла Риоха                      1 хенд.

Алкалоид – Силкеборг                    + голови

Макаби – Олимпијакос                   + поени

Монако – Анадолу Ефес                  1

Се вчитува...