ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Италија – Македонија                     Македонија дава гол

Јасно е дека Италија е фаворит за освојување на бодовите, но Македонија веќе покажа дека знае да го најде лекот за „аѕурите“, пред се на гостувањата на Апенинскиот полуостров.

Македонија постигна голови на три од четирите меѓусебни пресметки со италијанскиот национален состав, во нашиот состав имаме доволно квалитетни играчи за да го повториме тоа и вечерва во Рим, па наш предлог за типување е: Македонија дава гол.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Партизан – Алба                       1 хенд.

Асвел – Басконија                    2

Молдавија – Албанија             2

Данска – Словенија                  ГГ

Се вчитува...