ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Еспањол – Елче                  1

Еспањол одлично ја почна сезоната, но во последните четири кола влезе во криза, освојувајќи само два бода и паѓајќи на шестото место на табелата. Тимот од Барселона е еден од фаворитите за влез во првата лига, а дуелот со Елче е одлична можност за враќање на победнички патеки.

Елче е тим што игра далеку подобро на домашен терен, на седум досегашни гостувања има само пет постигнати погодоци, на Еспањол е да го искористи тоа и да стигне до три бода на овој натпревар.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ерменија – Велс                   2

Белорусија – Андора             1

Блекпул – Шрусбери          1 и 2+

Швајцарија – Косово          1 и 3+

Се вчитува...