ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Португалија – Исланд               1 и 2+ п.п.

Португалците го играат извонредно цел квалификациски циклус, максимално се мотивирани на секој натпревар, Роналдо е речиси редовен стрелец желен да урива нови и нови рекорди, што е најава за гол-шоу и на денешниот последен меч против Исланд.

Гостите имаат катастрофална одбрана кога играат надвор од својата земја, примија 4 гола во Словачка, 3 во Луксембург и во БиХ, па јасно е дека ништо добро не им се пишува вечерва во Португалија.

Победата на домаќините е речиси загарантирана, но наша препорака е да се типува и на 2+ прво полувреме за повисока добивка.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Србија – Бугарија                        1 и 4+

Белгија – Азербејџан                 1 и 4+

Унгарија – Црна Гора                1

Камбур – Рода                              ГГ 3+

Се вчитува...