ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Грција – Франција               2 и 2+

Резултат без преголемо резултатско значење ако се знае дека Французите го освојуваат првото место во групата, додека Грците се третопласирани и останаа без билет за ЕВРО 2024.

„Триколорите“ се наоѓаат во одлична форма, пред неколку дена му дадоа 14 гола на аутсајдерот Гибралтар, а селекторот Дешамп најави дека нема премногу да експериментира со составот ниту за денешниот дуел со Грција. Квалитетот е на страната на француските фудбалери, кои би требало да ја оправдаат фаворитската улога и на вечерашниот натпревар со триумф да го завршат овој квалификациски циклус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Сирија – Јапонија                  2 и 3+

Косово – Белорусија             1

Силкеборг – Алкалоид         + голови

Париз – Бешикташ               + поени

Се вчитува...