ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вест Хем – Кристал Палас                 1

Вест хем врза две победи во ПРемиер-лигата против Нотингем Форест и Барнли, серија што „чеканите“ ќе се обидат да ја продолжат против Кристал Палас.

Тимот на Палас се наоѓа во криза, загуби четири од последните пет натпревари, а згора на тоа се соочува со проблеми поради тешката повреда на Дукуре, клучниот играч кој настапува како последен играч за врска. Против Вест Хем во тимот ќе го нема ниту Езе, задолжен за креација на нападите на Кристал Палас, што сигурно е лоша вест за Рој Хоџсон пред денешното лондонско дерби.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Борусија Д.                    4+

Трабзон – Кајсери                         1

Фиорентина – Салернитана       1 и 2+

Монако – Монпелје                       1 и 2+

Се вчитува...