ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Вулверхемптон – Барнли                 1 и 2+

Со натпреварот меѓу Вулверхемптон и Барнли вечерва ќе се отвори 15. коло во англиската Премиерлига. Домаќините во последните пет натпревари имаат само една победа, па затоа Барнли кој викендов успеа за првпат да слави сезонава и тоа се неверојатни 5-0 против Шефилд јунајтед, време е конечно да се радува на победа.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лутон – Арсенал                             П2+

Борусија М. – Волфсбург             ГГ3+

Лацио –  Џенова                             ПХ

Олимпијакос – Реал М.                –

Се вчитува...