ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Јужна Африка – ДР Конго                                  2

Фудбалерите Јужна Африка и Демократска Република Конго денеска ќе се сретнат во мечот за бронзениот медал на Африканскиот куп на нации. Иако и двата тима се разочарани по елиминацијата во трилер мечеви во полуфиналето, сепак ќе сакаат овој шампионат  да го завршат со победа.

Според нас ДР Конго е далеку поквалитетна репрезентација, а Јужна Африка само поради големата среќа успеа да стигне до оваа фаза. Затоа нашиот сингл на денот е победа на гостинскиот тим.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Реал М. – Жирона                             2-3

Баер Л. – Баерн М.                            ГГ3+

Тотенхем – Брајтон                           ГГ3+

Калјари – Лацио                                 2

Се вчитува...