ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Севиља – Атлетико Мадрид 2

Атлетико Мадрид ја продолжува трката по местото во Лигата на шампионите, откако е јасно дека шансите за титулата се сведени на минимум. Во последно време избраниците на Диего Симеоне играат добро, а минатата недела успеаја во последните мигови да избегнат пораз на гостувањето кај Реал Мадрид.

Севиља од друга страна е во очајна форма, и покрај тоа што победија минатото коло со Рајо Ваљекано. Но, на домашен терен фудбалерите на Севиља губеа од тимови како Алавес, па Атлетико има голема шанса со три бода да си замине од „Рамон Санчез Пизхуан“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Штутгарт – Мајнц      1 и Т12+

Милан – Наполи         ГГ3+

Астон Вила – Манчестер Ј.     ГГ3+

Монца – Верона      1

Се вчитува...