ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Баерн М. – Борусија Д.     1 и т12+

Некогаш дуел за титулата, а сега битка на второпласираната екипа на табелата со четвртопласираната во Бундеслигата. Сега Баер Леверкузен е пред промоција за пехарот, а Баерн се бори да остане во игра што подолго, додека Борусија Дортмунд цели на место во Лигата на шампионите.

Проблемите на Борусија Дортмунд во одбраната во оваа сезона се евидентни. Противниците создаваат многу шанси, а се очекува денеска Баерн Минхен да постигне барем два гола во ова дерби. Згора на тоа Борусија ќе игра и без својот прв голман Кобел, додека во нападот ќе го нема Мален, играчот кој можеби во моментов е најголема форма од таборот на „милионерите“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Ајнтрахт Ф. – Унион Берлин        1

Валенсија – Мајорка                   1

Баер Леверкузен – Хофенхајм    2+ прво полувреме

Брентфорд – Манчестер Ј.     2

Се вчитува...