ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Њукасл – Евертон                     ГГ3+

Фудбалерите на Њукасл денеска на домашен терен ќе го пречекаат Евертон во меч од 31. коло во англиската Премиерлига. Домаќините минатото коло одиграа еден неверојатен меч во кој се вратија од негатива од 1-3 против Вест Хем и славеа со 4-3.

Очекуваме и овој меч да изобилува со многу голови, па затоа нашиот сингл на денот е двата тима даваат гол и повеќе од три гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Нотингем Ф. – Фулам                    1Х и 0-2

Вест Хем – Тотенхем                      1

Лион – Валенсиен                           1

Сарбрукен – Кајзерслаутерн        1

Се вчитува...