ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер Ј. – Шефилд Јунајтед     1 и ГГ

Манчестер Јунајтед пред неколку дена на „мускули“ се пласираше во финалето на ФА Купот и тоа против Ковентри. И водство од 3-0 не беше гаранција за лесен пласман во финалето, па Јунајтед мораше да шутира и пенали за да го потврди пласманот во финалниот меч.

Сега на домашен терен тимот од Олд Трафорд го пречекува Шефилд Јунајтед. На Манчестер нема да му биде лесно, но би требало да победи, а од друга страна гостите барем еднаш да ја застресат мрежата на Јунајтед, кој ретко кога ја одржува својата мрежа „чиста“.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Вулверхемптон – Борнмут      1

Кристал Палас – Њукасл     1Х

Барселона – Олимпијакос    1

Аталанта – Фиорентина     ГГ3+

Се вчитува...