ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – ПСЖ                  1х и 2+

Првата полуфинална пресметка меѓу Баерн и Реал донесе жестока борба, а слично нешто очекуваме и вечерва за дуелот меѓу Борусија Дортмунд и ПСЖ.

„Светците“ барем на хартија се благи фаворити за пласман во финалето, но добро познато е дека Борусија игра исклучително добро пред своите верни навивачи. Тоа на своја кожа пред петнаесетина дена го почувствува и Атлетико Мадрид, а „милионерите“ се надеваат на ново одлично издание и вечерва против ПСЖ.

Двата тима имаат квалитетни напаѓачи во своите редови, па наша препорака е дуелот да се типува на победа на домаќините или реми, со најмалку два постигнати погодоци

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Фенербахче – Монако            1 хенд.

Басконија – Реал М.                + поени

Леко – Сампдорија                  2

Нови Пазар – Јавор                1

Се вчитува...