ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Рома – Баер Л.                  ГГ 3+

„Фармацевтите“ во последно време се соочуваат со се поголеми проблеми да ја сочуваат серијата на непобедливост што трае од стартот на сезонава. Рома на „Олимпико“ ќе биде нов сериозен предизвик, особено ако се знае дека со враќањето на Лукаку и со здрав Дибала „волчицата“ има доволно оружја да го загрози голот на Храдецки.

Гостите од Леверкузен поседуваат извонреден напаѓачки потенцијал, па наша препорака е овој натпревар да се типува гол-гол три плус.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Астон Вила – Олимпијакос            1 и 2+

Челси – Тотенхем                              ГГ 4+

Фиорентина – Бриж                         1

Макаби – Панатинаикос                 2

Се вчитува...