ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Штутгарт – Баерн М.       ГГ3+

Битка за втората позиција во Бундеслигата. Двата тима играат одлично, и двете екипи веќе имаат обезбедено учество во Лигата на шампионите следната сезона. Од тука нема што да тактизираат, двата тима се очекува да постигнат барем по еден гол, и да има повеќе голови. Со напомена дека Баерн Минхен ќе се штеди за реваншот во Мадрид против Реал каде ќе се бори за пласман во финалето на ЛШ.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Борусија Д. – Аугзбург     ГГ3+

Барнли – Њукасл     2

Арсенал – Борнмут   1 и 2+ прво

Монца – Лацио    2

 

Се вчитува...