ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Брајтон – Астон Вила                                              1

Фудбалерите на Брајтон денеска на домашен терен ќе ја пречекаат Астон Вила во натпревар од 36. коло во англиската Премиерлига. Избраниците на Унаи Емери имаа тежок пораз на домашен терен од Олимпијакос (2-4) во полуфиналето од Конференциската лига и иако се борат за пласман во Лигата на шампионите следната сезона, сепак се на безбедна дистанца од петтопласираниот Тотенхем, па се очекува на денешниот меч против Брајтон да ги штедат силите за реваншот против Олимпијакос.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домашниот тим.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Челси – Вест Хем                         3+

Емполи – Фросиноне                  0-2

Ајнтрахт – Баер Л.                       3+

Оже Алиасим – Рубљов              2

Се вчитува...