ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фудбалерите на Болтон денеска ќе го пречекаат Барнсли во реванш натпреварот од плејофот во третото по ранг англиско натпреварување. Болтон првиот меч го доби со 3-1, па поранешниот премиерлигаш и вечерва е голем фаворит само да го потврди своето учество во финалето на Вембли.

Затоа наш сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Оснабрук – Шалке                             2

Бешикташ – Анкарогучу                 1

Кроули – МК Донс                             0-2

Зенит – ЦСКА Москва                      +

Се вчитува...