ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Аталанта – Ол. Марсеј                1 и 2+

Првиот дуел во Марсеј заврши нерешено, но Аталанта е голем фаворит на домашен терен да стигне до победата и да обезбеди пласман во своето прво еврпоско финале во историјата.

Тимот на Гасперини веќе елиминираше силни тимови како Спортинг Лисабон и Ливерпул, а предводен од Скамака и Копмајнерс дефинитивно има сила и квалитет да слави и над Олимпик Марсеј. Во прилог оди и слабата форма на францускиот тим надвор од својот стадион, ако се знае дека Олимпик ги загуби своите последни две гостувања во Лигата на Европа, со 3-1 од Вилјареал и со 2-1 од Бенфика.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Баер Л. – Рома                               1 и 2+

Олимпијакос – Астон Вила       ГГ 3+

Арау – Сион                                    ГГ 3+

Вил – Баден                                    1 и 2+

Се вчитува...