ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Џенова – Сасуоло                1

Меч од италијанскиот шампионат на кој типуваме на триумф на Џенова, пред се поради катастрофалната форма на Сасуоло на гостински терен оваа сезона.

Имено, Сасуоло на последните десет меча надвор од својот стадион има девет порази и само едно реми. Згора на тоа, гостите ќе бидат без најдобрите напаѓачи Дефрел и Берарди, во тимот ќе го немаат ниту Кастилјехо, што дополнително ги намалува нивните шанси за успех на овој натпревар.

Џенова ја надмина резултатската криза во последните две рунди го совлада Калјари со 3-0 и ремизираше 3-3 на гостувањето против фаворитот Милан, па се очекува ваквиот тренд на тимот на Алберто Џилардино да продолжи и на денешната пресметка со Сасуоло.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Бохум – Баер Л.                      2 и 2+

Атлетико М. – Селта             1 и 2+

Манчестер Ј. – Арсенал       ГГ 3+

ПСЖ – Тулуз                           ГГ 3+

Се вчитува...