ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фудбалерите на Астон Вила вечерва на домашен терен ќе го пречекаат Ливерпул во последниот натпревар од 37. коло во англиската Премиерлига. По елиминацијата во Конференциската лига од Олимпијакос, цел на избраниците на Унаи Емери е обезбедување на четвртото место во домашниот шампионат, со кое по долго време ќе се вратат во Лигата на шампионите. Од друга страна Ливерпул е сигурно трет па нема да има некој дополнителен мотив.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Лече – Удинезе                                    Х

Барселона – Реал Сосиедад             2-3

Црвена Звезда – Партизан              –

Сакари – Азаренка                             +

Се вчитува...