ЕКИПА 1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Фудбалерите на Жирона вечерва на домашен терен ќе го пречекаат Вилјареал во меч од 36. коло во шпанската Ла лига. Иако веќе одамна обезбедија место во Лигата на шампионите следната сезона, фудбалерите на Жирона ќе сакаат да завршат на табелата пред каталонскиот гигант, Барселона.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и меѓу 2 и 3 гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Тотенхем – Манчестер С.                 2-3

Осасуна – Мајорка                              1

Милано – Тренто                                +

Циципас – Де Минор                         +

Се вчитува...