ЕКИПА1Х2: Сингл и тикет на денот

Ова се нашите предлози за типување за денешниот ден…

СИНГЛ НА ДЕНОТ

Манчестер ј. – Кристал Палас            1 и 2+

Фудбалерите на Манчестер јунајтед со домашен натпревар против Кристал Палас ќе ја стартуваат одбраната на титулата во англискиот Лига куп.

Избраниците на Ерик тен Хаг катастрофално ја стартуваа новата сезона, но се очекува денешниот натпревар да биде мала пресвртница. Време е „црвените-ѓаволи“ да стигнат до еден лесен триумф на домашен терен, а идеален противник за тоа е Кристал Палас.

Затоа нашиот сингл на денот е победа на домаќинот и повеќе од два гола.

ТИКЕТ НА ДЕНОТ

Салфорд – Барнли          2

Лил – Ремс                         1

Севилја – Алмерија         1

Јувентус – Лече                1 и 0-2

Се вчитува...