Екс-тренерот на Карпош соколи полуде: Ги соблековте гаќите (видео)

Поранешниот тренер на Карпош соколи, Драган Николиќ, ги загуби нервите од играта на својот тим Игокеа во финишот од мечот со Будуќност. Тој побара тајмаут, а потоа го истури бесот врз кошаркарите за очајното издание во второто полувреме, кое Игокеа го загуби со вкупни 53-24.

„Повторно истите грешки при „трипл-свич“, мртви сте. Задутре сте мртви… Ќе ви пијам крв за оваа за.. анција. Ги соблековте гаќите“ – бесно врескаше Николиќ кон кошаркарите.

Се вчитува...