Енди Мареј доби втора ќерка

Британскиот тенисер Енди Мареј и неговата сопруга Ким ја добија втората сопруга во семејството. Медиумите информираат дека Ким на свет донесе девојче, втора ќерка во семејството, по Софија која се роди во 2016 година.

Убавата вест ја откри бабата на Енди, Ширли Ерскин.

„Целото семејство е возбудено, исто како и јас. Станав баба на втора внука“, откри Ширли Ерскин.

Се вчитува...