Еврогол на Португалците: Супер-асистенција на Фернандеш, па уште подобра реализација на Силва

Португалија е на прагот да забележи рутинска победа на гостувањето против Азербејџан, а првиот погодок за екс-шампионот на Европа беше дело на Бернардо Силва.

Асот на Манчестер Сити одлично се снајде по асистенцијата на Бруно Фернандеш, па со извонредна реализација со надворешниот дел од копачката го совлада домашниот голман.

Вистинско ремек-дело, на кое неколку минути подоцна се надоврза и Андре Силва, погодувајќи за 0-2 на систенција на Диого Жота.

Се вчитува...